Notariaalne võlatunnistus
Mõtlesin, et kui võlausaldajaga leping üles öeldakse, siis on kaks varianti:
1) müüakse võlg inkassole;
2) antakse sisse maksekäsk või esitatakse hagi. Maksekäsu kiirmenetluse nõue ei tohi ületada 6400 eurot. Kui summa on suurem, siis esitatakse nõue hagimenetluses.
Aga! Täna sain siis teada ka kolmanda võimaluse, milleks on notariaalne võlatunnistus. Ehk siis üles öeldud lepingu puhul sõlmitakse notariaalne võlatunnistus. Laenuandja teeb graafiku, esitab selle notarile ja sina kohtud temaga ning allkirjastad graafiku. Graafiku saab sõlmida max kaheks aastaks ehk 3000 euro suuruse laenu puhul on kuumakse ikka päris korralik.
Selles mõttes on see hea- lisanduvad vaid notari kulud, summa ise ei suurene. Kuid! Kui viivitad osamaksega või ei maksa tähtajaks, siis läheb see koheselt sundtäitmisele kohtutäituri poolt.
Sain notarisse aja ülejärgmiseks nädalaks (kaugjuhtimise ehk veebiteel). See on päris hirmutav. Mõtlen, et kui ma ei suuda ükskord seda summat maksta, siis tullakse mulle uksetaha või arestitakse mu pangakonto...
Mis te arvate, kas peaksin selle allkirjastama või laskma neil esitada maksekäsk? Äkki läbi kohtu saaks pikema maksegraafiku sõlmida? On kellelgi kogemusi?
Tahaks kohe uurida, et kes niimoodi võlgu loovutab? Kas tegu mõne eraisikulaenuga?
VastaKustutaTegu on Citadele pangaga.
Kustuta